امام جمعه موقت بوشهر: اهل تشیع ای که ادعای مرجعیت هم دارند ولی مخالف وحدت هستند داعشی های شیعه هستند

ائمه اطهار نیز دستور وحدت به ما داده اند

امام جمعه موقت بوشهر: اهل تشیع ای که ادعای مرجعیت هم دارند ولی مخالف وحدت هستند داعشی های شیعه هستند

خبری که مطابق با واقع است ولی باعث ناآرامی در جامعه می شود نباید منتشر شود.

حجت الاسلام والمسلمین دشتی در خطبه های نمازجمعه این هفته 17 مرداد با بیان اینکه متاسفانه از گرفتاری های جامعه تشیع این است که داعشی هایی نیز در میان آنها پیدا شده گفتند: کسانی که نمی دانند وقت چه چیز را اقتضاء می کند و خیال می کنند ولایتی اند و حمایت از اهل بیت می کنند اما در خدمت استعمار و استکبار اند و این ها دعشی ها ما هستند و استکبار نیز همین را می خواهد. امام جمعه موقت بوشهر افزودند: متاسفانه گروه هایی پیدا شده است که نه نظام اسلامی را قبول دارند و نه مرجعیت را قبول دارند و نه تبعیت از ولایت فقیه را و بعضی از آنها نیز ادعای مرجعیت دارند که این گروه ها همسو با استکبار اند.
تاريخ: 17/5/1393
كد مطلب: 11
بازديد: 2282

"ناب"امام جمعه موقت بوشهر در خطبه های نمازجمعه این هفته 17 مرداد با یادآوری این روز بمناسبت روز خبرنگار گفت: تبریک عرض می کنیم این روز را به خبرنگاران مسئول مسئولیت پذیر در جامعه . خبرنگار جایگاه بلندی در جامعه فرهنگی دارد .

ایشان در ادامه با تعریف خبر مبنی بر اینکه خبر آن گزاره ای است که مفید فائده باشد به تشریح سه عامل از این تعریف که یک خبرنگار باید آن را در خود تحقق بخشد پرداخت و افزودند: اولا که باید صداقت در خبر باید داشته باشد چون خبر باید واقعیت را منعکس کند و کذب در خبر خلاف فطرت انسانی است .

ایشان تصریح نمودند : رسانه ها قیمتشان و ارزش آنها در انعکاس واقیعت ها است خبرنگار باید در صداقتش شکی نباشد و باید همان چیزی را منعکس کند که در جامعه وجود دارد و خبر باید مفید فاید باشد و مضر نباشد و اگر خبر مطابق با واقع باشد ولی مضر ، باعث ناآرامی در جامعه می گردد و چنین خبری نباید منتشر شود.

حجت الاسلام دشتی با بیان اینکه مجوز نداریم هرچیزی را که واقعیت دارد و ضرر می رساند منعکس کنیم گفتند : آن کسی که احساس مسئولیت می کند خبری را که مفید جامعه است را انعکاس می دهد و احساس می کند که آن خبر قوت جامعه را و ضعف های جامعه را در جهت تقویت ان ضعف باید بیان کند.

امام جمعه موقت بوشهر افزودند: آبرو ریزی و ایضاء و به راه انداختن جنگ و دعوا ها در جامعه بوسیله خبر ناشی  از عدم مفید بودن خبر دارد و منشاء هوا و هوس در درون خبردهی پیدا می شود.

ایشان در ادامه به عنصر هدایتگری جامعه  که یک خبرنگار باید آن را رعایت کند اشاره کردند و گفتند: خبرنگار احساس مسئولیت اجتماعی کرده و خبرنگاری می کند یعنی در جهت اصلاح و جهت دادن جامعه به سمت اهداف آن خبر باید چینش شود و جامع گمراه نشود.

حجت الاسلام دشتی افزودند: در جهت دهی افکار عمومی خبرنگاران واقعا تاثیر می گذارند مثلا راهپیمایی هایی مردم در حمایت از غزه در روز قدس و 22 بهمن و در جای جای این اگر مملکت که موجی ایجاد شده است یقین بدانید که خبرنگاری و رسانه ها در حرکت مردم موثر بوده اند.

امام جمعه موقت بوشهر به یاآوری مناسبت دیگری در هفته آتی پرداختند و افزودند: 23مرداد روز مقاومت اسلامی است و فراز بلند این ایام بحث مقاومت اسلامی است و ایران ما این افنخار را دارد که پرچم بصیرت اسلامی به دستش بود .

ایشان افزودند: پرچم بیداری اسلامی را مردم ما با جنگ و مقاومتشان و با شهدای خود، ارائه دادند امام (ره) در جهت نشان دادن مبارزه با کفر نظریه پیروزی خون بر شمشیر را ارائه دادند .

حجت الاسلام دشتی بیان داشتند: محرم ،امام حسین «علیه السلام» را پیروز کرد و در جنگ نیز ما همین روش را انتخاب کردیم و امروز حماس، حزب الله و جهاد  اسلامی یاد گرفته اند که با مقاومت و بصیرت می توانند در مقابل بزرگترین نظام مسلح جهانی که پشت آن آمریکا قرار گرفته ایستادگی کنند و مقاومت کنند.

حجت الاسلام دشتی درادامه با بیان حدیثی از مولا امیرالمومنین«علیه السلام» درداشتن بصیرت و شناخت دشمن گفتند: در خبرها گفته می شود که امروز آمریکا می خواهد با داعش درگیر شود ولی این لکه ننگ مگر از بین می رود این گروها ریشه در وهابیت دارد که شما آن را شروع کردید.

ایشان با بیان بخش دیگری از حدیث مولای متقیان علی «علیه السلام» که می فرماید دشمن دارد شما را تکه تکه می کند آیا شما به درد نمی آئیدو آنها بخاطر شما به خواب نمی رودند شما چرا می خوابید ، گفتند: این تعابیر امام شاید منشاء دینی هم نداشته باشد و منشآء انسانی داشته باشد و اگر دست به دست هم ندهید همه شما مغلوب و شکست خورده اید.

امام جمعه موقت بوشهر گفتند: تفرقه ای که الآن جهان کفر در جهان اسلام انجام داده و تکه تکه می جنگد همه را می خواهد شکست دهد .

ایشان با بیان اینکه اتفاقات درون غزه انسانها را به گریه می ندازد و قلب ها را به رقت می آورد گفتند: آن مادری که در کنار اشک هایش می گوید به اذن الله ما پیروزیم ما را به یاد کربلا می اندازد که اشک می ریزد و زینب وار گریه می کند و می گوید ما رایت الا جمیلا و این اشک، اشک منظلم نیست.

حجت الاسلام دشتی افزود: ان شاالله  این فرهنگ و زیبایی که در غزه است در همه جامعه های اسلامی نفوذ پیدا کند و این اگر فرهنگ شود سردمداران خائن جهان اسلام و عرب نمی توانند در برابر آن استقامت داشته باشند.

امام جمعه موقت بوشهر درادامه با اشاره به انسانی هایی که در جهل مرکب اند و خیال می کنند که انقلابی و جهادی عمل می کنند گفتند: این گروه ها در ساز آمریکا در کشورهای جهان اسلام مسلمان ها را می کشند این ها صهیونیست و داعش هستند که دو لبه قیچی هستند که هر دو، جهتشان قطع کردن نظام انقلابی و حرکت انقلابی جهان اسلام است .

ایشان همچنین با بیان اینکه متاسفانه از گرفتاری های جامعه تشیع این است که داعشی هایی نیز در میان آنها پیدا شده گفتند: کسانی که نمی دانند وقت چه چیز را اقتضاء می کند و خیال می کنند ولایتی اند و حمایت از اهل بیت می کنند اما در خدمت استعمار و استکبار اند و این ها دعشی ها ما هستند و استکبار نیز همین را می خواهد.

حجت الاسلام دشتی افزودند: متاسفانه گروه هایی پیدا شده است که نه نظام اسلامی را قبول دارند و نه مرجعیت را قبول دارند و نه تبعیت از ولایت فقیه را و بعضی از آنها نیز ادعای مرجعیت دارند که این گروه ها همسو با استکبار اند.

ایشان با اشاره به بحث وحدت در بین مسلمانها و تاکید ائمه بر وحدت افزودند: بصیرت اسلامی و دینی ما اقتضا می کند و خود ائمه نیز دستور وحدت به ما داده اند به خاطر مشکلاتی که جامعه اسلامی را تهدید می کند باید وحدت داشته باشیم .

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل