۷۵۰ کلاس درس تخریبی استان بوشهر نیاز به بازسازی دارد

۷۵۰ کلاس درس تخریبی استان بوشهر نیاز به بازسازی دارد

کرمی مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته (13 اردیبهشت ماه):
تاريخ: 13/2/1398
كد مطلب: 30605
بازديد: 67

 ناصر کرمی  ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه بوشهر با گرامی‌داشت روز شهادت شهید مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم  اظهار داشت: اساس رشد و تعالی یک جامعه در گرو دقت، ظرافت و عشق‌ورزی استادان و معلمان آن جامعه است.

کرمی‌با اشاره به اینکه حدود 20 درصد جمعیت استان دانش آموزان هستند تصریح کرد: در حال حاضر 229 هزار و 407 دانش آموز از دوره پیش دبستانی تا پایان متوسطه دوم تحت پوشش قرار دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه از این تعداد دانش آموزان، 42 هزار  دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند خاطر نشان کرد: معادل 18.4 درصد دانش آموزان استان بوشهر در مدارس غیردولتی و مابقی در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجموع نیروی انسانی آموزش و پرورش استان 15 هزار و 105 نفر است گفت: از این تعداد 12 هزار و 695 نفر رسمی و پیمانی هستند که امسال حدود 800 نفر از این تعداد بازنشسته می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری معادل 2 هزار و 500 نفر از نیروهای مورد نیاز  مدارس استان بوشهر به صورت غیرموظف از طریق همکاران حق التدریس آزاد، شاغلان و بازنشستگان  تامین شده افزود: با احتساب ورودی‌ها و خروجی‌ها این تعداد در سال آینده به 2 هزار و 900 نفر خواهد رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه آمار یاد شده حکایت از کمبود نیروی انسانی به عنوان یک چالش اساسی در سال آینده خواهد بود خاطر نشان کرد: امیدواریم با جذب نیروهای جدید و سازماندهی نیروی انسانی و با حمایت دولت و با نگاهی که به ضرورت ترمیم و ارتقاء جایگاه نیروی انسانی وجود دارد شاهد رفع این مشکل باشیم

کرمی با بیان اینکه از نظر فضای آموزشی هم حدود یک هزار و 450 کلاس درس در نوبت دوم مدارس دایر است تصریح کرد: 750 کلاس درس تخریبی در استان وجود دارد که نیاز به بازسازی دارند.

وی با بیان اینکه 4 هزار و 448 کلاس هوشمند مدارس استان در مدارس استان فعال است افزود: 945 نیروی جدید الاستخدام آزاد و دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش استان شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، پوشش 18 هزار و 257 نفر سواد آموز در دوره‌های مختلف سواد آموزی، پوشش تحصیلی دانش آموزان ابتدایی استان به میزان 99.08 درصد، برگزاری جشنواره پروژه‌های علمی جابربن حیان با حضور 39 هزار دانش آموز را از دیگر برنامه‌ها دانست.

کرمی با اشاره به برگزاری کلاس‌های نخبه پروری (آمادگی کنکور) در چهار شهرستان جنوبی با همکاری وزارت نفت  گفت: ادامه اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان با مشارکت دهیاری‌های استان بوشهر در حال اجراء است.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل