صنایع پارس جنوبی هوای کنگان و عسلویه را آلوده کرده است

صنایع پارس جنوبی هوای کنگان و عسلویه را آلوده کرده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته بوشهر:
تاريخ: 24/3/1398
كد مطلب: 31618
بازديد: 91

فرهاد قلی‌نژاد ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با تاکید بر رعایت موارد زیست محیطی در همه ابعاد جامعه و زندگی اظهار داشت: حفاظت محیط زیست برای فراهم سازی بستری مناسب برای زیست و زندگی در همه عرصه‌ها ضروری است.

وی، حفاظت محیط زیست را یک وظیفه همگانی دانست و تاکید کرد: هر نوع فعالیتی در جامعه و زندگی باید با فرهنگ محیط زیست  در حفظ آب، خاک و هوا همخوانی داشته باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهربا اشاره به اینکه این استان در ابعاد گوناگون  نیاز ویژه‌ای به رعایت حفاظت محیط زیست است تصریح کرد: توسعه شتابان صنعتی در استقرار صنایع  نفت، گاز و پتروشیمی در جنوب استان سبب آلودگی‌های محیط زیست شده است.

قلی‌نژاد با بیان اینکه تاسیسات پارس جنوبی در یک منطقه محدود استقرار یافته است افزود: صنایع پارس جنوبی بدون ملاحضات زیست محیطی در جنوب استان بوشهر هوای شهرستان‌های کنگان و عسلویه را آلوده کرده است.

وی، با بیان اینکه در سال‌های اخیر هیچ پروژه‌ای بدون مطالعات زیست محیطی اجرا نمی‌شود تاکید کرد: ما مخالف اجرای پروژه‌های تولیدی و اشتغال‌زایی نیستیم ولی باید طبق قوانین به ویژه رعایت اصول محیط زیست اجراء شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ایجاد تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و فیلترهای تصفیه هوا را در ایجاد تاسیسات صنعتی یک ضرورت دانست و  گفت: بی توجهی به اصول زیست محیطی، ضمن اشاعه انواع بیماری‌ها حیات انسان را به مخاطره می‌اندازد.

قلی‌نژاد، اکوسیستم استان بوشهر در بخش‌های کوهستان، دشت، ساحل و دریا را بی‌نظیر دانست و خاطر نشان کرد:  استان بوشهر دارای مناطق زیست محیطی مهم برای رویش انواع گیاهان، زیست و زاد و ولد انواع جانوران دریایی و حیات وحش است که رعایت اصول زیست محیطی در عرصه‌های گوناگون امری مهم و ضروری است.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل