۲ اندیشکده‌ علمی، اجتماعی در بسیج اساتید بوشهر راه‌اندازی شد

۲ اندیشکده‌ علمی، اجتماعی در بسیج اساتید بوشهر راه‌اندازی شد

رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته (31 خرداد ماه) بوشهر:
تاريخ: 31/3/1398
كد مطلب: 32619
بازديد: 98

 محمد چمکوری ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران این شهید را از افتخارات بسیج اساتید و رزمندگان دانست و اظهار داشت: شهید چمران با مجاهدت‌ها و فداکاری‌هایی که در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی داشت نام وی در تاریخ ثبت شده است.

وی، شهید چمران را الگویی مناسب برای استادان دانشگاه و دانشجویان دانست و تصریح کرد: شهید چمران در زهد، تقوا، فراگیری دانش، علم‌آموزی و مبارزه سرآمد و از جایگاه علمی و رزمندگی بالایی برخوردار بود.

 رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهربا بیان اینکه شهید چمران در دانشگاه آمریکا از دانشجویان تراز اول بود افزود: شهید چمران پس از ورود به ایران به جنوب لبنان اعزام شد و در کنار شهید موسی صدر قرار گرفت و به محرومان این کشور کمک شایانی کرد.

چمکوری تصریح کرد: با آغاز پیروزی انقلاب اسلامی خدمات قابل توجهی به بخش‌های مختلف انقلاب ارائه کرد و سپس  در جنگ تحمیلی 8 ساله با تشکیل جنگ‌های نامنظم ضربات مهلکی به دشمن بعثی وارد کرد و در سال 61 شهید شد.

وی، با اشاره به تشکیل بسیج اساتید بیان کرد: در تشکیل بسیج اساتید شهید چمران به عنوان الگو مورد توجه قرار گرفت.

 رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر با اشاره به اینکه این نهاد در سال 1380 تشکیل شد خاطر نشان کرد:  بسیج اساتید استان بوشهر دارای 450 عضو هیئت علمی در رشته‌های علوم انسانی، مهندسی، علوم پایه، زیست شناسی، شیلات و دیگر حوزه‌ها است.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل