۱۰ درصد جمعیت کیفری زندان‌های استان بوشهر کاهش یافت‌

۱۰ درصد جمعیت کیفری زندان‌های استان بوشهر کاهش یافت‌

رئیس کل دادگستری ‌بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته (7 تیر ماه) بندر بوشهر:
تاريخ: 7/4/1398
كد مطلب: 32621
بازديد: 93

 علی جمادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر رسالت و ماموریت دستگاه قضا را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: احقاق حقوق مردم، اجرایی شدن عدل و عدالت در جامعه، کشف جرم، تخلف و مجازات مجرمان، پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمان از رسالت‌های مهم دستگاه قضا است.

وی، بابیان اینکه دادگستری دارای شعب تخصصی در رسیدگی به پرونده‌ها است تصریح کرد: با تلاش همکاران قضایی سال گذشته اقدامات مهم و موثری در رسیدگی به پرونده‌ها صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر به پرونده‌های  دستگاه قضا استان پرداخت و با اشاره به ورودی 257 هزار پرونده به دادگستری استان بوشهر گفت: سال قبل 257 هزار پرونده به دادگاه‌ها و شوراهای حل اختلاف وارد و 253 هزار پرونده آن مختومه شد.

جمادی، با اشاره به اقدامات سازمان یافته برای رسیدگی به پرونده‌ها در شعبه‌های تخصصی خاطر نشان کرد: در راستای جلوگیری از زمین‌خواری سال گذشته با رسیدگی به این پرونده‌ها یک‌هزار و 967 هکتار از اراضی دولتی متصرف شده به بیت‌المال بازگشت و 74 مورد بنا قلع و قمع شد.

وی، با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در دادگستری بوشهر در راستای رونق تولید تصریح کرد: این ستاد نقش مهم و تاثیرگذاری در حل مشکلات قضایی واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها داشته است چراکه سال قبل با حل مشکلات قضایی این واحدها از بیکار شدن 2 هزار نفر در کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی و تولیدی استان بوشهر جلوگیری شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از راه‌اندازی دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی در استان بیان کرد: این دفاتر نقش مهم و موثری در کاهش اطاله دادرسی داشته و 70درصد ابلاغ‌های دادگاه‌های استان بوشهر اکنون به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

جمادی، به فعالیت‌های ثبت اسناد و املاک استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: در راستای تک برگی شدن سندهای ملکی، 316 هزار سند تک برگی صادر و 220 هزار سند دفترچه‌ای به تک برگی تبدیل شده است.

وی، اجرای طرح کاداستر را مورد اشاره قرار داد و افزود: از 2.3 میلیون هکتار مساحت استان بوشهر تاکنون 1.6 میلیون هکتار آن تاکنون زیرپوشش طرح کاداستر قرار گرفته‌اند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به آزادی جرایم غیر عمد مالی از زندان‌های استان بوشهر گفت: امسال تاکنون 48 زندانی جرایم غیرعمد مالی استان بوشهر با همکاری خیران، ستاد دیه و گذشت شکات از زندان‌های استان بوشهر آزاد شده‌اند.

جمادی با بیان اینکه 80 زندانی جرایم غیرعمد مالی در زندان‌های استان بوشهر نیاز به همکاری برای بازگشت به آغوش خانواده هستند افزود: توجه امور پرورشی زندانیان در اولویت قرار دارد و در این راستا اکنون 120 قاری  و حافظ قرآن در زندان‌های استان پرورش یافته است.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل