اشتغال مهارت‌آموزان بوشهری در پارس جنوبی، نیروگاه اتمی و صدرا فراهم می‌شود

اشتغال مهارت‌آموزان بوشهری در پارس جنوبی، نیروگاه اتمی و صدرا فراهم می‌شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته (4 مرداد ماه):
تاريخ: 5/5/1398
كد مطلب: 34626
بازديد: 121

عبدالمجید دراهکی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با تبریک چهلمین سال تاسیس نماز جمعه و گرامیداشت هفته مهارت‌آموزی و آموزش فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: پیرو دستورات مقام معظم رهبری برای مقابله با تهدیدات و تحریم‌های ظالمانه کشورهای غربی از جمله آمریکا، در راستای توسعه مهارت آموزی این مهم در اقصی نقاط استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته است.

وی، مهارت آموزی را راه‌حل مشکل بیکاری در جامعه دانست و تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تدوین سند مهارت آموزی بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف استان این مهم در بخش‌ها و حوزه‌های گوناگون مورد توجه قرار داده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از فعال شدن مهارت آموزی در پادگان‌ها و دانشگاه‌ها خبر داد و بیان کرد: در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی در راستای اشتغال‌زایی، آموزش دانشجویان در دانشگاه‌ها و سربازان در پادگان‌های نیروهای مسلح مورد توجه قرار گرفت که دانشجویان و سربازان هنگام  فارغ التحصیلی و ترخیص برای اشتغال با مهارت وارد جامعه شوند.

دراهکی، مهارت آموزی را سبب کارآفرینی و اشتغال‌زایی دانست و خاطر نشان کرد: در این راستان قرارگاه مهارت آموزی در نیروهای مسلح فعال شد که تمام سربازان در مدت خدمت سربازی مهار‌تهای لازم در عرصه اشتغال و کارآفرینی فرا می‌گیرند.

وی، از آموزش مهارتی ویژه زنان سرپرست خانواده خبر داد و  افزود: آموزش مهارتی ویژه زنان سرپرست خانواده، روستائیان، عشایر و مناطق حاشیه شهرها آغاز شده که با فرا گیری آموزش مهارتی، زمینه اشتغال  و کارآفرینی مهارت‌آموزان فراهم می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با نیروگاه اتمی، پارس جنوبی و صدرا گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه با مهارت‌‌آموزی جوانان براساس حرفه‌های تخصصی مورد نیاز نیروگاه اتمی، پارس جنوبی و صدرا  زمینه اشتغال مهارت آموزان در این مرکز تولیدی و صنعتی فراهم می‌شود.

دراهکی تاکید کرد: جوانانی که بر اساس ظرفیت‌‌های استان و تفاهم‌نامه منعقد شده مهارت آموزی شوند در مکان‌های یاد شده مشغول بکار می‌شوند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل