سامانه‌های نوین در جهاد خودکفایی پدافند هوایی ارتش ساخته شد

سامانه‌های نوین در جهاد خودکفایی پدافند هوایی ارتش ساخته شد

امیر غلامعباس اسماعیل زاده

فرمانده پدافند هوایی جنوب کشور در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته (8 شهریور ماه) بندر بوشهر:
تاريخ: 8/6/1398
كد مطلب: 34636
بازديد: 122

امیر غلامعباس اسماعیل‌زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت سالروز تاسیس قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به نقش پدافند هوایی در جنگ 8 ساله اظهار داشت:در جنگ تحمیلی که 40 کشور با همسویی با رژیم بعث عراق علیه ایران می‌جنگیدند در این مدت پدافند هوایی ایران 400 هواپیمای جنگی و 100 هلی کوپتر نظامی دشمنان را سرنگون کرد.

 وی نقش مهم پدافند هوایی در پیروزی رزمندگان در عملیات‌های مختلف را مهم دانست و تصریح کرد: پدافند هوایی که پس از جنگ تحمیلی به تبدیل شدن به قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) و پدافند هوایی ارتش دارای نیروهای جوان، نخبه، دانشگاهی و توانمند است .

فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب با بیان اینکه این پدافند به سامانه‌های هوایی پیشرفته مجهز شده از راه‌اندازی یگان تحقیقات و جهاد خودکفایی پدافند هوایی ارتش خبر داد و گفت: در این یگان انواع موشک‌ها و سامانه‌های جدید و پیشرفته ساخته و افتتاح شده است.

امیر اسماعیل‌زاده ساخت انواع رادارها را یکی از موفقیت‌های پدافند هوایی ارتش دانست و افزود: این رادار انواع ریز پرنده‌ها را شناسایی، کشف و در صورت نیاز سرنگون می‌کند.

وی،کشف، شناسایی، رهگیری و انهدام  اهداف دشمنان را از ماموریت‌های پدافند هوایی دانست و خاطر نشان کرد:  اکنون پدافند هوایی ارتش به سامانه‌های پیشرفته راداری، موشکی و فناوری‌های پیشرفته و جنگ الکترونیک مجهز شده است.

فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب از عملیاتی شدن سامانه موشکی بردبلند و راهبردی باور 373 خبر داد و گفت:در این راستا سامانه پدافندهوایی تحت عنوان تلاش، کاوش و کیوان بدست توانمند نیروهای داخلی ساخته و عملیاتی شده است.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل