۹۷ درصد ثبت نام دانش آموزان استان بوشهر انجام شد

۹۷ درصد ثبت نام دانش آموزان استان بوشهر انجام شد

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته ( 29 شهریور ماه):
تاريخ: 29/6/1398
كد مطلب: 35638
بازديد: 179

غلامحسین حسینی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، امنیت، آرامش و عزت ایران اسلامی را مدیون رشادت‌ها و حماسه‌های رزمندگان و مقاومت ملت ایران دانست و اظهار داشت: ایران اسلامی با رشادت و فداکاری رزمندگان، روز به‌روز مقتدرتر و عزتمندتر می‌شود.

وی تقارن بازگشایی مدارس با ماه محرم را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این تقارن به ما می‌آموزد که با تاسی از آموزه‌های سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) زمینه رشد و کمال انسان را در ابعاد گوناگون فراهم می‌کند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با قدردانی از تلاش مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس در همراهی با آموزش و پرورش در برطرف کردن مشکلات و تحقق مطالبات افزود: مردمی‌ترین نهاد در کنار مساجد مدارس است چرا که آنچه امروز در جامعه رخ می‌دهد محصول مدارس دیروز و آنچه فردا در جامعه نمودار می‌شود حاصل تلاش مدارس و تعلیم و تربیت امروز  دانش آموزان است.

حسینی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید 241 هزار دانش آموز راهی 8 هزار و 287 کلاس درس می‌شوند خاطرنشان کرد: تعداد دانش‌آموزان در استان بوشهر در سال تحصیلی جدید  11 هزار نفر معادل 4.9 درصد نسبت به  سال تحصیلی سال قبل افزایش دارد.

وی با بیان اینکه هیچ کلاسی در سال تحصیلی جدید در استان بوشهر بدون معلم نخواهد بود تصریح کرد: با وجود اینکه آموزش و پرورش استان بوشهر با کمبود آموزگار روبه‌رو است اما با تلاش‌های انجام شده هیچ کلاسی در سال تحصیل  جدید بدون معلم  نیست.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از جبران کمبود معلم  مدارس خبر داد و  گفت: با تلاش نمایندگان استان در مجلس و دیگر مسئولان بخشی از کمبود نیرو آموزشی از طریق جذب نیرو‌های حق‌التدریس، خرید خدمات و نیرو‌های بازنشسته فرهنگی جبران می‌شود.

حسینی با بیان اینکه تمام کلاس‌های درس استان بوشهر به سامانه سرمایشی مجهز شده‌اند افزود: مشکل کولر و سیستم سرمایشی کلاس‌های درس مدارس در شهرها و روستاهای استان بوشهر برطرف شد و این تجهیزات تا آغاز سال تحصیلی جدید توزیع می‌شود.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل