دشمن متجاوز با کوبنده‌ترین پاسخ در "دریا، هوا و زمین" مواجه می‌شو‌د

دشمن متجاوز با کوبنده‌ترین پاسخ در "دریا، هوا و زمین" مواجه می‌شو‌د

سردار رزمجو فرمانده سپاه استان در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته (5 مهر ماه):
تاريخ: 5/7/1398
كد مطلب: 35640
بازديد: 160

 سردار علی رزمجو ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و سالروز عملیات ثامن‌الائمه اظهار داشت: 38 سال پیش بر اساس فرمان امام راحل مبنی بر شکست شدن حصر آبادان عملیاتی تحت عنوان ثامن‌الائمه با رمز مقدس نصرمن‌الله و فتح قریب در شمال آبادان آغاز و نتیجه آن منجر به شکسته شدن حصر آبادان شد.

وی، با بیان اینکه در این عملیات آبادان از محاصره بیرون آمد خاطر نشان کرد: در عملیات ثامن‌الائمه هم آبادان از محاصره بیرون آمد، هم فرمان امام راحل محقق و دل امام(ره) شاد شد و هم اینکه 2 هزار نفر از نیروهای دشمن بعثی کشته، زخمی و 1800 نفر  هم اسیر شدند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس عملیات‌های ظفرمندانه گوناگونی انجام دادند افزود: در این دوران دشمنان در زمینه‌های اعتقادی، روانی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی برنامه‌هایی اجراء کردند ولی حرکت عظیم برق‌آسا مردم در سراسر جبهه‌ها نه تنها در تاریخ ایران بلکه در جهان ثبت شد.

سردار رزمجو با بیان اینکه رزمندگان فضای جبهه‌ها را تبدیل به جبهه معنویت کردند گفت: در جبهه‌ها فرهنگ تاسوعا و عاشورا متبلور بود و جبهه‌ها را  به دانشگاه معنویت دینی و مذهبی  تبدیل کرده بود.

وی‌ با بیان اینکه در 8 سال جنگ تحمیلی استان بوشهر دارای موقعیت ویژه بود تصریح کرد: در آغاز جنگ تحمیلی استان بوشهر هم به سبب موقعیت راهبردی و استراتژیک در سواحل خلیج فارس  مورد تهاجم دشمن قرار گرفت چراکه خارگ، سکوهای نفتی، فرودگاه، نیروگاه اتمی و دیگر مکان‌های استان بوشهر آماج بمب‌های رژیم بعث عراق بود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه دفاع مقدس دارای پیشینه و تاریخی سراسر افتخار و اقتدار است افزود: پیشینه درخشان جهاد،  استقامت، استکبار و استعمارستیزی در فرهنگ جوانان غیرتمند استان بوشهر متبلور است.

سردار رزمجو با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار رزمندگان استان بوشهر در 8 سال دفاع مقدس و صحنه‌های مختلف انقلاب خاطر نشان کرد: اکنون هم مردم استان بوشهر برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی آماده هستند.

وی، با اشاره به ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب گفت: جوانان استان بوشهر بر اساس منشور بیانیه گام دوم انقلاب که هدف متعالی ایران در آن ترسیم شده حرکت می‌کنند تا ان‌شالله به چشم‌انداز و افق‌های پیش‌رو دست یابند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل